GÜLÜŞ TASARIMI

GÜLÜŞ TASARIMI

Estetik diş hekimliğinde günümüzde en popüler kelimeler “gülüş tasarımı” veya “gülüş estetiği”dir.

Gülüş Tasarımı, bireyin yüz özellikleri, dudak kalınlığı, cinsiyet ve ten rengi gibi birçok faktörün değerlendirilmesinden elde edilen disiplinler arası bir çalışmanın sonucudur. Estetik kişiden kişiye değişen bir kavramdır. Doğadaki her şey gibi dişlerin de altın oranı vardır. Altın orana uygun ve yukarıdaki faktörler dikkate alınarak hasta, doktor ve teknisyenlerin işbirliği sonucunda tasarım gerçekleştirilebilir.

Gülümseme oluşturmak için çeşitli protokoller vardır. Öncelikle hastanın özel bir kamera ile fotoğrafı çekilmelidir. Ayrıca teşhis ve gülüş tasarımı için hasta ölçümlerinin yapılması gerekir. Hastanın estetik beklentileri doktordan teknisyene aktarılır ve çekilen fotoğraflar dikkate alınarak teşhis modeli incelenir.

Bu aşamada tedavi başlamadan önce hasta ile doktor arasındaki nihai tedavi beklentileri netleşir. Bu nedenle Gülüş Tasarımı Çalışmaları, hastaların ve hekimlerin gülüş estetiğini değerlendirmelerini sağlayan mükemmel bir ön çalışmadır. Hasta kabul ederse doktor tarafından gerekli diş cilası yapılacak, ölçüleri hazırlanacak ve 7-10 gün içerisinde estetik malzeme kalıcı olarak yapıştırılacaktır.

Son zamanlarda bilgisayar ortamında gülüş tasarımlarını dijital olarak oluşturmak için bir program yayınlandı. Bu programların ana avantajı, gülümseme estetiğine en ufak bir müdahale olmaksızın, ekranda mümkün olana yakın bir şekilde nihai sonucu dijital olarak gösterebilme yeteneğidir. Ancak hastaların büyük çoğunluğu ağızda nihai görüntünün nasıl olacağını görmek ister.

Klinik MMT ekibimiz, modern diş kliniklerinde normal bir gülümsemeyi parlak ve ışıltılı bir gülümsemeye dönüştürmeye odaklanıyoruz.

Görseller

Image
Image
Image